Cena

1 83048 500

Kategorie

Biżuteria z tanzanitem

Występuje w przyrodzie nawet tysiąc razy rzadziej niż diament i na pierwszy rzut oka wielu może pomylić go z szafirem. Tanzanit, bo to o nim mowa, odkryto dopiero w latach 60. XX wieku. I choć sławą wciąż wyprzedzany jest przez bardziej popularne kamienie szlachetne, największe gwiazdy świata znajdują dla niego miejsca w swoich szkatułkach.

Jest rok 1967. Odkrywca tanzanitu, Manuel de Souzo, początkowo uznaje go za szafir. W związku z tym pierwsze modele biżuterii z tanzanitem sprzedaje się jako bransoletki czy naszyjniki z szafirem z Merelani. Określenie to miało nawiązywać do miejsca w Tanzanii, gdzie odnaleziono ten minerał.

Dopiero później jednej z jubilerskich amerykańskich potentatów wprowadził nazwę „tanzanit”. Dodajmy jeszcze, że ten kamień szlachetny ma fioletowo-niebieską barwę i znaleźć można go jedynie na ziemiach tej afrykańskiej republiki, położonej u stóp Kilimandżaro.

Popularyzację biżuterii z tanzanitem zawdzięczamy Elizabeth Taylor, a ściślej rzecz ujmując, jej mąż, Richard Burton. Aktor obsypywał bowiem tego typu ozdobami swoją ukochaną. Mówiło się, że hollywoodzka gwiazda ma do nich słabość, ponieważ kolor tanzanitu przypomina odcień oczu Kleopatry.

Współcześnie również nie brakuje znanych i lubianych miłośniczek biżuterii z tanzanitem. W swoich szkatułkach znalazły dla nich miejsce między innymi Beyonce, Anne Hathaway, Cate Blanchett czy Sarah Jessica Parker.

Biżuteria z tanzanitem

Dla kogo biżuteria z tanzanitem okaże się doskonałym podarunkiem? Na to pytanie trudno znaleźć tylko jedną prawidłową odpowiedź. Warto bowiem wiedzieć, że ten kamień szlachetny ma ogromny potencjał energetyczny, a co za tym idzie, doskonale wpływa na swojego właściciela.

Uważa się, że tanzanit przynosi miłość i bogactwo. A gdyby tego było mało, może popchnąć nas także w stronę sławy. Warto również wspomnieć, że biżuteria z tanzanitem sprzyja osobom, które przyszły na świat w grudniu.

Pierścionki z tanzanitem

Pierścionki z tanzanitem to prawdopodobnie jedne z najciekawszych propozycji biżuterii zaręczynowej. To dlatego, że, jak wspomnieliśmy wcześniej, ten kamień szlachetny symbolizuje miłość i przynosi szczęście. Warto też wziąć pod uwagę jego zakup, gdy szuka się wyjątkowego prezentu na rocznicę czy inną specjalną okazję.

Kolczyki z tanzanitem

Z kolei kolczyki z tanzanitem to propozycja dla osób, które lubią wyróżniać się z tłumu i zdecydowanie stawiają na wyraziste ozdoby. Ten kamień szlachetny pięknie podkreśli spojrzenia wszystkich kobiet, ponieważ, w zależności od kąta obserwacji, dostrzec w nim można zarówno odcienie niebieskiego, zielonego, jak i brązowego.

Kolczyki z tanzanitem można nosić w kompletach z bransoletami czy naszyjnikami lub łączyć je z prostymi projektami.

Naszyjniki z tanzanitem

Na jakie okazje sprawdzi się naszyjnik z tanzanitem? Zdecydowanie warto dołożyć taką biżuterię do wieczorowych stylizacji. Naszyjniki tego typu prezentują się niesamowicie elegancko, a więc rewelacyjnie dopełnią szykowny look. A w związku ze swoją niebiesko-zieloną barwą… mogą być pięknym akcentem w outficie panny młodej!

Open chat
Witaj!
Jak możemy pomóc?