Cena

1 83048 500

Kategorie

Biżuteria ze szmaragdami

Kochała je Kleopatra, królowa Elżbieta i lady Diana – co dokładnie? Szmaragdy, czyli drogocenne kamienie szlachetnie o głębokiej, butelkowozielonej barwie. Biżuteria ze szmaragdami ma niezwykłą historię, a sam klejnot – wyjątkową symbolikę.

Szmaragd należy do grupy krzemianów. Najcenniejsze i najrzadsze kamienie wydobywane są w Kolumbii, w regionach Muzo, Coscuez i Chivor. Klejnot składa się z berylu, jonów chromu oraz wanadu i wyróżnia się charakterystyczną fakturą z żyłami pegmatytowymi.

Szmaragd zawiera ciekłe, gazowe i mineralne inkluzje (elementy „obce”), które sprawiają, że w przekroju można zobaczyć różne kształy. Często układają się one w taki sposób, że przypominają kompozycje kwiatowe – stąd popularne określenie „ogrody kwiatowe”.

Obecność inkluzji jest jednym z wyznaczników autentyczności szmaragdu – takiego efektu nie da się uzykać sztucznie. Najbardziej cenionymi w jubilerstwie (oraz w kolekcjonerstwie) szmaragdami są te o przejrzystej, nasyconej barwie i drobnych inkluzjach. Takie okazy zdarzają się niezwykle rzadko.

Klejnot znany był już od czasów starożytnych, gdzie uznawano go za święty kamień o leczniczych właściwościach. Władcy z tamtego okresu mieli stosować go nawet jako środek na leczenie krótkowzroczności.

Szmaragd miał przynosić właścicielowi zdrowie, a także miłość bogini Wenus i… chronić przed zdradą. Kruszenie się kamienia oznaczać miało niewierność ukochanej osoby.

Pierścionki ze szmaragdami

Z uwagi nie tylko na symbolikę, ale i wyjątkową prezencję, szmaragdy są, zaraz po diamencie, najczęściej wybierane jako element pierścionka zaręczynowego. Klejnot przepięknie wygląda zamknięty w białym lub żółtym złocie, a także w towarzystwie małych brylantów.

Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby pierścionek ze szmaragdem nosić do codziennych stylizacji. Minimalistyczne ozdoby w formie obrączki z małym kamieniem świetnie komponują się z biurową stylizacją. Bardzo ciekawie prezentują się kamienie w szlifie prostokątnym schodkowym, który inaczej nazywany jest zresztą szlifem szmaragdowym.

Kolczyki ze szmaragdami

Kolczyki ze szmaragdami będą bardzo stylowym dodatkiem do wieczorowych i koktajlowych sukienek. Ponadczasowe, bogato zdobione kolczyki o kształcie łezki będą pięknie prezentować się przy dekolcie w łódkę i odkrytych ramionach, a także podkreślą misternie wykonane upięcie włosów.

Choć szmaragd zwykliśmy widywać w połączeniu z białym złotem i srebrem, kamień ten pięknie prezentuję się oprawiony każdy odcień kruszcu. Warto dobrać oprawę do tonacji skóry – kolczyki są ozdobą, która potrafi zmienić wygląd cery! Szmaragd w żółtym złocie rozświetli skórę o ciepłej tonacji i optycznie ukryje niedoskonałości, natomiast w oprawie srebrnej pięknie podkreśli atuty skóry o tonacji zimnej.

Naszyjniki ze szmaragdami

Najsłynniejszym naszyjnikiem ze szmaragdami jest z pewnością indyjski prezent dla królowej Elżbiety II. Zjawiskowy Dehli Durbar został poddany przeróbkom, dzięki którym w późniejszych latach błyszczał na szyi księżnej Diany Spencer jako Cambridge Emerald Choker.

Kolejnym znanym na całym świecie elementem biżuterii jest naszyjnik Elizabeth Taylor. Szmaragdy wysadzane w platynie dumnie prezentowały się zarówno na ślubie aktorki, jak i podczas gali Oscarowej w 1966 roku, gdzie gwiazda odbierała nagrodę za najlepszą rolę pierwszoplanową. Kolia została później sprzedana za zawrotną sumę 6,6 milionów dolarów!

Biżuteria ze szmaragdami, oferty Sklepu z biżuterią online – Brylantowy Outlet

Gdzie kupić biżuerię ze szmaragdami, aby mieć pewność, że kamień jest naturalny i wart swojej ceny? Taki zakup na pewno najlepiej przeprowadzić w zaufanym miejscu, gdzie możemy liczyć na pomoc profesjonalnej obsługi oraz potwierdzenie autentyczności produktu.

To wszystko czeka na klientki i klientów w sklepie Brylantowy Outlet – prezentowane wyroby pochodzą z likwidacji kolekcji lub ekspozycji i dzięki temu możemy zakupić je w bardzo atrakcyjnej cenie.

Kupując biżuterię ze szmaragdami w Brylantowym Outlecie mamy pewność, że jest ona stuprocentowo oryginalna i spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Open chat
Witaj!
Jak możemy pomóc?