Cena

1 83048 500

Kategorie

Biżuteria z szafirami

Wierzono, że powstał z łez Adama po tym, jak Bóg wygnał go z Raju. Jego posiadanie miało zapewniać nieśmiertelność i wieczną młodość. Szafir, bo o nim mowa, to kamień, który szczególnie zapisał się na kartach historii, zwłaszcza tej jubilerskiej.

Biżuteria z szafirami zdobiła szyje arystokracji wiele wieków temu i wciąż uważana jest za symbol stylu i luksusu. Oprócz tego, że pięknie się prezentuje, odpowiednio przechowywana, zatrzymuje swoje atuty na długie lata i może być przekazywane z pokolenia na pokolenie jako cenna pamiątka rodowa.

Szafir należy do rodziny korundów, do których zalicza się też między innymi rubin. Jest drugim, zaraz po diamencie, najtwardszym minerałem na ziemi, a jego nazwa pochodzi od starogreckiego słowa „sappheiros”, oznaczającego „niebieski kamień.

Rzeczywiście, najcenniejsza odmiana tego minerału ma barwę niebiesko-bławatkową (tzw. błękit kaszmirski), natomiast w przyrodzie występują też szafiry w innych kolorach. Za barwę odpowiada ilość jonów żelaza i tytanu. Niektóre odmiany szafirów wykazują zaś pleochroizm – zmieniają barwę w zależności od konta padającego na nie światła.

Pierścionki z szafirami

Choć biżuteria z szafirem znana była od stuleci, wydarzenia z początku lat 80 przyniosły jej ogromną sławę wśród kobiet na całym świecie. Chodzi oczywiście o pierścionek z szafirem, którym książę Karol oświadczył się Lady Dianie.

Ikona stylu miała samodzielnie wybrać ozdobę, którą dziś z dumą nosi jej synowa, księżna Kate Middleton. Okazały, 12-karatowy cejloński szafir jest tu zamknięty w białym złocie i otoczony czternastoma diamentami. Do dziś najchętniej wybierane przez kobiety pierścionki z szafirem to te z białym złotem, które odcieniem przypomina platynę.

Pierścionek z szafirem jest chętnie wybierany jako ten zaręczynowy – szafir, oprócz tego że wygląda pięknie, jest uznawany za symbol lojalności i oddania. Jednak dziś na taką okazję wybieramy raczej modele proste i nadające się do noszenia na co dzień, jak cienka obrączka z niedużym szafirem w centralnej części.

Kolczyki z szafirami

Kolczyki z szafirami będą bardzo szykownym dodatkiem do wieczorowej stylizacji. Choć mogłoby się wydawać, że kamienie te pasują bardziej do chłodnego typu urody, nic bardziej mylnego – wystarczy dobrać szafir w odpowiedniej oprawie.

Szafir w żółtym złocie rozświetli cerę i optycznie ukryje niedoskonałości, natomiast w oprawie srebrnej pięknie podkreśli atuty skóry o tonacji zimnej. Szafir bardzo elegancko prezentuje się w minimalistycznych kolczykach typu „łezka”.

Szafirowe bransoletki

Nie każdy wie, że szafiry występują też w innych barwach. Najczęściej, poza rzecz jasna niebieskimi, w jubilerstwie spotykamy kamienie białe, różowe, żółte, fioletowe czy nawet czarne.

Jest to uzależnione od składu chemicznego minerału. Takie szafiry są często elementem ozdobnych bransoletek, zwłaszcza popularnych w tym sezonie wielobarwnych modeli.

Naszyjniki z szafirem

Naszyjnik z szafirem to jeden z najbardziej dystyngowanych elementów biżuterii, jakie może posiadać kobieta. Z mody nigdy nie wyjdą na przykład kunsztownie wykonane kolie, w których kamienie szlachetne przyozdobione są diamentami.

Inspiracją dla tego typu projektów jest z pewnością Szafirowy Naszyjnik Bismarck – dzieło sztuki jubilerskiej wykonane w latach 30 dla Mony Travis Strader przez pracownię Cartier. Okazały, platynowy naszyjnik wysadzany nie tylko szafirami (w tym jednym stukaratowym!), ale i brylantami, można wciąż podziwiać w Muzeum Historii Naturalnej w Waszyngtonie.

Szafirowa biżuteria z oferty Sklepu z biżuterią online – Brylantowy Outlet

Gdzie kupić biżuterię z szafirem, aby mieć pewność, że kamień jest naturalny i wart swojej ceny? Taki zakup na pewno najlepiej przeprowadzić w zaufanym miejscu, gdzie możemy liczyć na pomoc profesjonalnej obsługi oraz potwierdzenie autentyczności produktu.

To wszystko czeka na klientki i klientów w sklepie Brylantowy Outlet – prezentowane wyroby pochodzą z likwidacji kolekcji lub ekspozycji i dzięki temu możemy zakupić je w bardzo atrakcyjnej cenie. Kupując biżuterię z szafirami w Brylantowym Outlecie mamy pewność, że jest ona stuprocentowo oryginalna i spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Open chat
Witaj!
Jak możemy pomóc?