Cena

1 83048 500

Kategorie

Biżuteria z perłami

Perły, a właściwie biżuteria z perłami, od zawsze była symbolem statusu. Niegdyś zarezerwowana wyłącznie dla arystokracji i królewskich dworzan, pomału torowała swoją drogę do mody ulicznej.

Ogromny wpływ na popularyzację pereł miała projektantka Coco Chanel. To właśnie dzięki niej perłowa biżuteria stanowiła największy trend w modzie lat 50. XX wieku. Później swój styl oraz klasę w podobny sposób podkreślały takie ikony, jak Audrey Hepburn czy Jackie Kennedy. Dziś tradycję tę pielęgnują chociażby Michelle Obama i księżną Kate Middleton. Biżuteria z perłami regularnie pojawia się też na wybiegach najznakomitszych projektantów mody.

Pierścionki z perłami

Biżuteria z perłami od lat pozostaje obiektem pożądania wielu kobiet. Dodaje klasy i pewności siebie, a według symboliki, zatrzymuje w otoczeniu właścicielki miłość, szczerość i szczęście. „Diamenty głębin”, jak zwykło się nazywać perły, swoją unikalność zawdzięczają pochodzeniu. Są one wytwarzane przez żyjące w wodach małże, dlatego nigdy nie spotkamy dwóch identycznych kamieni. Proces ten jest stosunkowo długi, co również wpływa na cenę klejnotu.

Perły, ze względu na pochodzenie, możemy podzielić na dwie kategorie:

  • perły słodkowodne, które powstają w rzekach i jeziorach,
  • perły słonowodne, pochodzące od mięczaków morskich.

Najpowszechniejszymi perłami w jubilerstwie są te słodkowodne. Rzadsze i bardziej cenne są jednak odmiany morskie, takie jak Tahiti, Akoya czy South Sea.

Zbliżony do kuli kształt perły sprawił, że jest to kruszec idealnie nadający się do wyrobu pierścionków. Mniejsze, „oliwkowe” perły pięknie komponują się z delikatną, cienką obrączką. W ofercie niemal każdego jubilera znajdziemy więc taki minimalistyczny, delikatny model, który bez obaw możemy nosić nawet do codziennych, biurowych stylizacji.

Zupełnym przeciwieństwem będą natomiast duże pierścionki z perłami, które przypominają rodowe sygnety. Pokaźnych rozmiarów perła jest tu zazwyczaj zamknięta w złocie lub – rzadziej – w srebrze. Czasem towarzyszą jej też niewielkich rozmiarów cyrkonie. Tak strojny pierścionek z powodzeniem zastąpi inne elementy biżuterii.

Kolczyki z perłami

„Dziewczyna z perłą” to niewątpliwie jedno z najsłynniejszych dzieł w historii malarstwa. Autor obrazu, Johannes Vermeer, nie mógł jednak spodziewać się, że sportretowane przez niego perłowe kolczyki eleganckie kobiety będą nosić nawet 300 lat później.

Duże kolczyki z perłami, które przypominają klipsy w stylu retro, to bardzo szykowny sposób na dopełnienie wieczorowej stylizacji. Niezwykle szykownie prezentują się w połączeniu z wydekoltowaną „małą czarną” (tak nosiła je m.in. księżna Diana Spencer). Fanki powściągliwej elegancji wybierają zaś niewielkie, wiszące kolczyki w formie łezki albo pojedyncze kamienie na „sztyfcie”.

Perłowe bransoletki

Bransoletki z perłami nosimy w połączeniu z kolczykami lub klasycznym sznurem pereł na szyi – takie komplety są w tym sezonie bardzo modne. Ale to w wersji wieczorowej. A jak nosić perłową bransoletkę na co dzień?

Tu najlepiej sprawdzą się delikatne z koraliki, ściśle oplatające nadgarstek. Dużą popularnością cieszą się również bransoletki, łączące perły, łańcuszki i tzw. „charmsy”, czyli urocze biżuteryjne zawieszki. Perły w bransoletkach zestawiamy też z kamieniami naturalnymi, na przykład kryształem górskim albo różowym kwarcem.

Perłowa biżuteria z oferty Sklepu z biżuterią online – Brylantowy Outlet

Kupowanie pereł wymaga pewnej wiedzy, zwłaszcza że metody na podrabianie tych klejnotów zdecydowanie utrudniają to zadanie. Taki zakup na pewno najlepiej przeprowadzić w zaufanym miejscu, gdzie możemy liczyć na pomoc profesjonalnej obsługi oraz potwierdzenie autentyczności produktu.

To wszystko czeka na klientki i klientów w sklepie Brylantowy Outlet – prezentowane wyroby pochodzą z likwidacji kolekcji lub ekspozycji i dzięki temu możemy zakupić je w bardzo atrakcyjnej cenie. Kupując biżuterię z perłami w Brylantowym Outlecie mamy pewność, że jest ona stuprocentowo oryginalna i spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Open chat
Witaj!
Jak możemy pomóc?